031-38131000

سامانه خدمات شهروندی

تاریخ بروز رسانی :

سامانه خدمات شهروندی چیست؟

استفاده از تکنولوژی های بروز و کارآمد در دولت و خدمات دولتی در دنیای امروز(مانند سامانه خدمات شهروندی)هیچ جای بحث یا سوال برانگیزی را برای مدیران خردمند سازمانهای دولتی و خصوص باقی نگذاشته است. استفاده از این تکنولوژی ها در امور فرآیندها و خدمات دولتی هرچه بیشتر و بهتر صورت گیرد پیشرفت بسوی دولت الکترونیک با سرعت بیشتری بوقوع خواهد پیوست.

پاسخگویی و ارتباط الکترونیکی در تمام فرآیندهای حکومتی می تواند یک دولت را به یک دولت الکترونیکی تبدیل کند ، در این دولت کلیه خدمات دولتی با کمترین هزینه و مناسبترین و سریع ترین شیوه و بالاترین کیفیت عرضه می شود . دلایلی چون : رشد فناوری اطلاعات و فشارهای ناشی از رقابت در جهان، رشد استفاده از اینترنت بین مردم، از مهمترین دلایل نیاز به ایجاد یک دولت الکترونیک میباشد که مزایایی چون: کاهش هزینه های دولت، صرفه جویی در وقت و انرژی، کاهش فساد اداری و افزایش سطح آگاهی مردم، بهبود کارایی و ارائه خدمات بخش دولتی را در بر خواهد داشت و باعث میگردد استفاده از این تکنولوژی ها هر روز بیش از پیش فراگیر شود.

 

سامانه خدمات شهروندی

برای فعال سازی سامانه خدمات شهروندی هم اکنون با واحد فروش تماس حاصل نمایید.

 شماره تماس  ۴ – ۹۵۰۱۸۸۷۱ (۰۳۱)

شهرداری ها و شهروندان

شهرداری بعنوان نهادی خدمتگذار و سازمانی که در حوزه توسعه و مدیریت شهری بسیاری از امور شهر را عهده دار میباشد از یک طرف و شهروندان بعنوان مشتریان دریافت کننده خدمات از شهرداری از طرف دیگر و حجم خدمات و امور مختلفی که این سازمان در حوزه های متفاوت به شهروندان ارائه مینماید.

نیاز به ارائه خدمات بر بسترهای اینترنتی و از راه دور را بیش از قبل پیش روی مدیران شهری می آورد که با استفاده از سیستم ها و فناوری های نوین خدمات خود را بر بستر اینترنت به شهروندان ارائه نمایند تا با کاهش رفت آمدهای شهری بیهوده کاهش هزینه های شهری را در بسیاری از امور چون حمل و نقل و ترافیک، آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، عمر معابر شهری ، نیروی انسانی و …. در پی داشته ضمن آنکه باعث افزایش بهره وری و مدیریت بهتر امور شده و رضایت مندی شهروندان را نیز در بر خواهد داشت.

سامانه خدمات شهروندی شرکت راپکو، این امکان را برای شهرداری ها مهیا مینماید تا بتوانند برخی از خدمات خود را بر بستر اینترنت به شهروندان ارائه نمایند و با فرهنگ سازی هایی که در این امور انجام میگیرد در آینده ارائه خدمات خود بر بستر اینترنت به شهروندان را افزایش دهند.

 

خدمات سامانه شهروندی

برخی از خدماتی که در سامانه خدمات شهروندی قابل ارائه میباشد ذیلاً به انها اشاره شده است:

-استعلام مفاصا حساب خودرویی

– استعلام فیشهای پرداختی نوسازی

– استعلام بدهکاری عوارض نوسازی ملک

– استعلام بدهکاری عوارض صنفی

– پرداخت آنلاین فیش نوسازی

– پرداخت آنلاین فیش صنفی

– ثبت درخواستهای شهرسازی

– پیگیری درخواستهای حوزه شهرسازی

– استعلام از صحت پروانه ها و گواهی ها و انواع مجوزات صادره

که این خدمات در آینده قابل توسعه و گسترش خواهد بود و شهرداری میتواند خدمات بسیار زیادی از خود را بر این بستر به شهروندان ارائه نماید.

شایان ذکر است شهرداری شهر شما در حال حاضر هنوز اقدام به راه اندازی این سامانه اینترنتی ننموده است لذا شما هنوز نمیتوانید از امکانات و خدمات اشاره شده بهره برداری نماید.

مطالب مرتبط
آرشیو

برای اطلاع از قابلیتهای سیستم آرشیو و بایگانی لطفاً روی تصویر زیر کلیک کنید. سیستم آرشیو و بایگانی الکترونیک این شرکت یک سامانه مستقل بوده که جهت عملیاتهای تخصصی در حوزه بایگانی و آرشیو الکترونیک اسناد طراحی شده است.

کدینگ بودجه

تغییرات کدینگ بودجه سال ۱۳۹۹ چیست ؟ همانطور که آگاه هستید در سال جدید دستور عمل و ابلاغیه ای از سمت وزارت کشور در مورد تغییر در ساختار کدینگ بودجه و تغییرات دیگر در خصوص درآمد ها و حسابهای متمرکز سازمانهای تابعه شهرداری ها را منتشر گردید. در این تغییرات تعدادی از کد بودجه ها ادغام، ویرایش و یا حذف گردید. همچنین شاهد تغییر کدهای بودجه به ۳ دستی کلی در حوزه درآمدی هستیم. این تغییرات نیاز به هماهنگی و سازگاری تمامی نرم افزار ها و اتوماسیون های مالی و درآمدی را در پی خواهد داشت. – برای دریافت کد بودجه های شهرداری ها در سال ۱۳۹۹ از طریق لینک زیر اقدام نمایید :    * دانلود دفترچه کد بودجه شهرداری ها در سال ۱۳۹۹* کدینگ بودجه سال ۱۳۹۹ و راهکار های گروه مشاورین راپکو مشخصا چالشی بزرگی است که گروه مشاورین راپکو و تمام شهرداری ها با آن روبرو شده و می بایست به درستی و با کیفیت هرچه تمام، بتوانیم ساختار های موجود خود را با آن تطبیق دهیم. از این رو شرکت راپکو با در نظر گرفتن تمامی ابعاد، سعی نموده است این تغییرات با تلاش و عبور از مشکلات فراوان، سیستم ها و اتوماسیون های خود را سازگار نماید و قابلیت های جدیدی در اختیار مشتریان خود قرار دهد. راهکار های کدینگ بودجه سال ۱۳۹۹ : […]

آپدیت اتوماسیون بهساز

نحوه آپدیت اتوماسیون بهساز در سال ۱۴۰۰ به اطلاع تمامی شهرداری های محترم می رسانیم، در سال جدید نسبت آپدیت اتوماسیون بهساز مدیریت درآمد خود اقدام نمایند. فایل آپدیت به همراه راهنمای آن در اختیار شما مشتریان عزیز قرار گرفته است و شما به پس از اجرای آن قادر به انجام محاسبات در سال جدید خواهید بود. لینک های دانلود : برای دریافت فایل به روزرسانی نسخه های BR2 – BR3 ،  اینجا کلیک کنید. برای دریافت فایل  راهنما نسخه های   BR2 – BR3  اینجا کلیک کنید.       در صورت بروز هرگونه مشکل و ابهام در نحوه ی به  روزرسانی از طریق اتوماسیون تیکت اقدام نمایید.

شهرداری ها

شهرداری و نقش آن و پیچیدگی های فرآیندی شهرداری ها بعنوان یکی از سازمانهای مهم در تقسیم بندی سازمانهای کشور با شرح وظایف و خدمات متنوعی که بعنوان مهمترین متولی و سازمانی که مدیریت امور شهر را عهده دار میباشد.  در کشور ما در حال فعالیت و خدمت رسانی به پیکره زنده و پویای این نهاد اجتماعی یعنی شهرمیباشند. تنوع خدمات و فعالیتهایی که شهرداری بعهده دارد و مدیریت بر حوزه های مهم اجرایی، فرهنگی،اجتماعی،عمرانی،ساخت و سازهای شهری، حمل ونقل و ….  این سازمان مهم را با تعدد فرآیندها و پیچیدگی های فرآیندهای سازمانی تبدیل کرده است. فناوری اطلاعات و نقش آن در مدیریت شهری با توجه به توضیحات ابتدایی سوال اینجاست که ((چه جایگاهی میتوان برای نقش فناوری اطلاعات در مدیریت شهری در نظر داشت؟ آیا میتوان بعنوان یک ابزار کمکی به این موضوع در مدیریت شهری نظر داشت؟)) جواب این سوالات برای کسانی که اندک تخصص و دستمایه ای در حوزه شهرداری ها داشته باشند بسیار واضح است. نمی توان به فناوری اطلاعات بعنوان یک ابزار کمکی نظر داشت بلکه باید بعنوان مهمترین ابزار مدیریتی در حوزه مدیریت شهری به این موضوع نظر داشت. حجم داده های زیاد در حوزه های گوناگون و پیچیدگی فرآیندها علاوه بر تعدد آنها راهی باقی نمی گذارد مگر استفاده از نوین ترین تکنولوژی ها و ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری در […]

دیدگاه ها
سوالات خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.