031-38131000

سامانه خدمات شهروندی

تاریخ بروز رسانی :

سامانه خدمات شهروندی چیست؟

استفاده از تکنولوژی های بروز و کارآمد در دولت و خدمات دولتی در دنیای امروز(مانند سامانه خدمات شهروندی)هیچ جای بحث یا سوال برانگیزی را برای مدیران خردمند سازمانهای دولتی و خصوص باقی نگذاشته است. استفاده از این تکنولوژی ها در امور فرآیندها و خدمات دولتی هرچه بیشتر و بهتر صورت گیرد پیشرفت بسوی دولت الکترونیک با سرعت بیشتری بوقوع خواهد پیوست.

پاسخگویی و ارتباط الکترونیکی در تمام فرآیندهای حکومتی می تواند یک دولت را به یک دولت الکترونیکی تبدیل کند ، در این دولت کلیه خدمات دولتی با کمترین هزینه و مناسبترین و سریع ترین شیوه و بالاترین کیفیت عرضه می شود . دلایلی چون : رشد فناوری اطلاعات و فشارهای ناشی از رقابت در جهان، رشد استفاده از اینترنت بین مردم، از مهمترین دلایل نیاز به ایجاد یک دولت الکترونیک میباشد که مزایایی چون: کاهش هزینه های دولت، صرفه جویی در وقت و انرژی، کاهش فساد اداری و افزایش سطح آگاهی مردم، بهبود کارایی و ارائه خدمات بخش دولتی را در بر خواهد داشت و باعث میگردد استفاده از این تکنولوژی ها هر روز بیش از پیش فراگیر شود.

 

سامانه خدمات شهروندی

برای فعال سازی سامانه خدمات شهروندی هم اکنون با واحد فروش تماس حاصل نمایید.

 شماره تماس  ۴ – ۹۵۰۱۸۸۷۱ (۰۳۱)

شهرداری ها و شهروندان

شهرداری بعنوان نهادی خدمتگذار و سازمانی که در حوزه توسعه و مدیریت شهری بسیاری از امور شهر را عهده دار میباشد از یک طرف و شهروندان بعنوان مشتریان دریافت کننده خدمات از شهرداری از طرف دیگر و حجم خدمات و امور مختلفی که این سازمان در حوزه های متفاوت به شهروندان ارائه مینماید.

نیاز به ارائه خدمات بر بسترهای اینترنتی و از راه دور را بیش از قبل پیش روی مدیران شهری می آورد که با استفاده از سیستم ها و فناوری های نوین خدمات خود را بر بستر اینترنت به شهروندان ارائه نمایند تا با کاهش رفت آمدهای شهری بیهوده کاهش هزینه های شهری را در بسیاری از امور چون حمل و نقل و ترافیک، آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، عمر معابر شهری ، نیروی انسانی و …. در پی داشته ضمن آنکه باعث افزایش بهره وری و مدیریت بهتر امور شده و رضایت مندی شهروندان را نیز در بر خواهد داشت.

سامانه خدمات شهروندی شرکت راپکو، این امکان را برای شهرداری ها مهیا مینماید تا بتوانند برخی از خدمات خود را بر بستر اینترنت به شهروندان ارائه نمایند و با فرهنگ سازی هایی که در این امور انجام میگیرد در آینده ارائه خدمات خود بر بستر اینترنت به شهروندان را افزایش دهند.

 

خدمات سامانه شهروندی

برخی از خدماتی که در سامانه خدمات شهروندی قابل ارائه میباشد ذیلاً به انها اشاره شده است:

-استعلام مفاصا حساب خودرویی

– استعلام فیشهای پرداختی نوسازی

– استعلام بدهکاری عوارض نوسازی ملک

– استعلام بدهکاری عوارض صنفی

– پرداخت آنلاین فیش نوسازی

– پرداخت آنلاین فیش صنفی

– ثبت درخواستهای شهرسازی

– پیگیری درخواستهای حوزه شهرسازی

– استعلام از صحت پروانه ها و گواهی ها و انواع مجوزات صادره

که این خدمات در آینده قابل توسعه و گسترش خواهد بود و شهرداری میتواند خدمات بسیار زیادی از خود را بر این بستر به شهروندان ارائه نماید.

شایان ذکر است شهرداری شهر شما در حال حاضر هنوز اقدام به راه اندازی این سامانه اینترنتی ننموده است لذا شما هنوز نمیتوانید از امکانات و خدمات اشاره شده بهره برداری نماید.

مطالب مرتبط
dorsa-plan6

چگونه شهر را بهتر مدیریت کنیم اگه میخوای بهتر مدیریت شهر را انجام بدی اگه از مدیریت سنتی شهر خسته شدی اگه حس میکنی شهرداری دچار کلی بی نظمی که باید درست بشه اگه فکر میکنی مدیریت شهر و شهرداری به یه کار خسته کننده تبدیل شده اگه میدونی خیلی امور باید سالها قبل ساماندهی میشد ولی مدیرهای قبلی کاری نکردن اگه باور داری که با روشهای فعلی دیگه مدیریت نشدنیه و باید دست به اقدامات جدید زد اگه فکر میکنی توی واحدهای شهرداری احتیاج به تحولات بنیادین هست اگه شهردار یک شهر هستین و یا یک مدیر امور شهری و این موارد و چیزهایی مثل اینها فکرت رامشغول کرده با  طرح دُرسا  توی یک شرایط عالی مکانیزه شو، هدیه بگیر، تخفیف بگیر، قسطی پرداخت کن . درست اومدی باید از یک جایی شروع کنی و درست همینجاست فرم درخواست را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در ۲۴ ساعت آینده با شما تماس بگیرن ثبت فرم درخواست               برای آندسته از شهرداران و مدیران شهری که با چشم اندازی خوب و آینده نگری در پی تغییرات بهتری جهت مدیریت   شهر و شهرداری خود هستند، فرصتی را ایجاد کرده ایم که در یک رابطه برد- برد در کنار شما باشیم تا در یک سرمایه   گذاری عالی ۳ فرصت را در کنار دهها مزایای دیگر در […]

اخذ وام راپکو

از این پس شهرداری هایی که جهت خرید سیستم های نرم افزاری خود در حوزه سیستم های جامع و یکپارچه مدیریت شهری ، یا سامانه های جامعی چون: (( سامانه شهرسازی، نوسازی،درآمد و ….)) با مشکلات مالی مواجه هستند می توانند با اخذ وامهایی که از طریق خود شرکت راپکو پیگیری و مهیا می گردد اقدامات لازم در خصوص خریدهای خود را بانجام رسانند.           لذا آندسته از شهرداری هایی که قصد خرید اتوماسیون های جامع مدیریت شهری بهساز را که شامل قسمتهای مختلف سامانه های : شهرسازی، ماده۱۰۰، سامانه اطلاعات جغرافیایی GIS، ماده۷۷، سامانه مدیریت بر اداره درآمد شهرداری از این شرکت دارند ولی به دلیل برخی از مشکلات مالی امکان خرید برای آنها مقدور نیست می توانند با بهره برداری از وام های صندوق نوآوری شکوفایی که به محصولات دانش بنیان این شرکت تعلق می گیرند جهت خریدهای خود بهره برداری نمایند.

knowledge base2

شرکتهای دانش بنیان شرکتهای دانش بنیان ، شرکتها یا موسسات خصوصی یا تعاونی هستند ، که به منظور هم افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم افزارهای مربوط تشکیل می شوند و بر اساس معیارهای مورد نظر آیین نامه، به تایید کارگروه می رسند.     حال بسیار خرسندیم که پس از تلاشهای مداوم همکاران، در گروه مهندسی مشاور راپکو(روش پژوهان کیان)، موفق به اخذ مجوز شرکت دانش بنیان در مهرماه سال ۱۴۰۰ شده ایم. لذا موفقیت در اخذ این مجوز با ارزش را به کلیه همکاران محترم و پرتلاش راپکو و کلیه مشتریان محترم تبریک گفته و خرسندیم که توانستیم موفقیت دیگری را در عرصه علم و فناوری به ارمغان آوریم.     این راه ادامه دارد……

آرشیو

برای اطلاع از قابلیتهای سیستم آرشیو و بایگانی لطفاً روی تصویر زیر کلیک کنید. سیستم آرشیو و بایگانی الکترونیک این شرکت یک سامانه مستقل بوده که جهت عملیاتهای تخصصی در حوزه بایگانی و آرشیو الکترونیک اسناد طراحی شده است.

دیدگاه ها
سوالات خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *