۰۳۱۹۵۰۱۸۸۷۱

شهرداری ها-راهکارهای حوزه شهرداری

تاریخ بروز رسانی :

شهرداری و نقش آن و پیچیدگی های فرآیندی

شهرداری ها بعنوان یکی از سازمانهای مهم در تقسیم بندی سازمانهای کشور با شرح وظایف و خدمات متنوعی که بعنوان مهمترین متولی و سازمانی که مدیریت امور شهر را عهده دار میباشد.  در کشور ما در حال فعالیت و خدمت رسانی به پیکره زنده و پویای این نهاد اجتماعی یعنی شهرمیباشند. تنوع خدمات و فعالیتهایی که شهرداری بعهده دارد و مدیریت بر حوزه های مهم اجرایی، فرهنگی،اجتماعی،عمرانی،ساخت و سازهای شهری، حمل ونقل و ….  این سازمان مهم را با تعدد فرآیندها و پیچیدگی های فرآیندهای سازمانی تبدیل کرده است.

فناوری اطلاعات و نقش آن در مدیریت شهری

با توجه به توضیحات ابتدایی سوال اینجاست که ((چه جایگاهی میتوان برای نقش فناوری اطلاعات در مدیریت شهری در نظر داشت؟ آیا میتوان بعنوان یک ابزار کمکی به این موضوع در مدیریت شهری نظر داشت؟)) جواب این سوالات برای کسانی که اندک تخصص و دستمایه ای در حوزه شهرداری ها داشته باشند بسیار واضح است.

نمی توان به فناوری اطلاعات بعنوان یک ابزار کمکی نظر داشت بلکه باید بعنوان مهمترین ابزار مدیریتی در حوزه مدیریت شهری به این موضوع نظر داشت. حجم داده های زیاد در حوزه های گوناگون و پیچیدگی فرآیندها علاوه بر تعدد آنها راهی باقی نمیگذارد مگر استفاده از نوین ترین تکنولوژی ها و ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری در حوزه فعالیتی شهرداری ها.

برای حل مشکلات در حوزه شهری و مدیریت شهری در هر سطح از خرد تا کلان در حوزه های مختلف مدیریت مالی ، درآمد ، اداری ، شهرسازی نوسازی و … به جای نگاه به ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری مانند خرید یک بسته نرم افزاری خاص،  باید فرا تر رفته و نگاه به solution ها و راهکارهای جامع و بلند نظرانه باشد. راهکارهایی که بتواند شهر و شهرداری را در راستای درست ، رفع مشکلات و کاهش هزینه ها یاری نموده و آسودگی سازمانی و شهروندی را به همراه داشته باشد.

 

شهرداری ها

شهرداری بعنوان یک سازمان باید بتواند در دو سطح

الف – کاربری : کارها را با سادگی ، دقت و کارآیی بیشتر بانجام رسانده و دخل و تصرف انسان را در امور کمتر و کمتر نموده و زمان انجام فرآیندها را کاهش داده و فرآیندها مختلف در حوزه های مختلف چون: شهرسازی ، درآمد ، مالی ، اداری ، صدور پروانه ها و گواهی های مختلف چون پایانکار و یا جوابیه استعلامات مختلف و کمیسیون ها را  بهینه سازی نموده و در کمترین زمان و با خطاهای کمتر این فرآیندها را بانجام رساند و در سطح دوم یعنی

ب – سطح مدیریتی : امکاناتی را در اختیار داشته باشد تا در سطوح مختلف مدیریت با در اختیار داشتن داده های مور دنیاز بتوانند تصمیمات صحیح تری را در حوزه مدیریت شهری اتخاذ نمایند.

ضمناً راهکارهای تهیه و خریداری شده باید بگونه ای باشند که در نهایت به بهترین تصمیمات در جهت زندگی بهتر و زیباتر شهروندان منتهی گردند. کاهش هزینه های شهری، کاهش هزینه ها و تخریبهای محیط زیستی، کاهش زمان انجام فرآیندها و …. همه از نتایج اجرای بهتر ین راهکارها و solution ها خواهد بود.

 

راهکارها Solution های گروه مهندسی مشاور راپکو در حوزه شهرداری ها

گروه مهندسی مشاور راپکو با سابقه طولانی در حوزه ارائه Solution های جامع در حوزه های مختلف مدیریت شهری و با اعتقاد به آنکه راهکارهای ارائه شده باید بتوانند مشکلاتی از شهرداری و شهروندان یک شهر را حل و فصل نماید در این حوزه بعنوان یک شرکت پویا ارائه خدمت مینماید.

ذکر این نکته در اینجا لازم است که مدیریت و مجموعه راپکو بر این باور است که نباید برای سهم از بازار بیشتر در حوزه شهرداری ها و مدیریت شهری به تعداد بیشتر سیستم ها و سامانه ها در این حوزه پیچیده و پر تعداد فرآیند دست انداخت بلکه باید تخصص در چند حوزه محدود را جایگزین تعداد نمود.

هنگامیکه همه کاره و هیچکاری شوید و از متخصص بودن خود فاصله بگیرید آنوقت است که به فروش نرم افزار و تکنولوژی روی آورده ایم و از فروش راهکار و Solution های کاربردی شهری فاصله گرفته ایم و با این اعتقاد بر روی ایجاد لینک بین سیستمها و سامانه ها بعنوان یک راهکار برای رسیدن به یکپارچگی اعتقاد داشته و روی آورده ایم تا بتوانیم با راهکارهای اینچنینی ضمن حفظ تخصص نیاز سازمان را در جهت یکپارچگی نیز حفظ نماییم.

خدمات گروه مهندسی مشاور راپکو در حوزه ارائه Solution های حوزه مدیریت شهری و شهرداری ها را میتوان به چند دسته کلی تقسیم کرد:

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط
اپلیکیشن عوارض خودرویی

اپلیکیشن عوارض خودرویی خودرویی راپکو در راستای حرکت به سوی شهر االکترونیک و همزمان با هدایت عموم مردم به سوی شهروند الکترونیک و خدمت رسانی هر چه بیشتر به همشریان عزیز در سراسر کشور برنامه اپلیکیشن عوارض خودرویی شرکت راپکو با تلاش متخصصین و کارشناس این شرکت آماده استفاده گردیده است. امکانات اپلیکیشن خودرویی راپکو در این اپلیکیشن خودرویی می توانید به امکانات زیر دسترسی داشته باشید: ۱- استعلام فیش های پرداخت شده عوارض خودرو شهروندان ۲- استعلام مفاصا حساب خودرویی شهروندان ۳- محاسبه آسان و سریع عوارض خودرو ۴- پرداخت فیشهای صادر شده عوارض خودرویی     سامانه تحت وب عوارض خودرو همگام با تولید اپلیکیشن عوارض خودرویی شرکت راپکو و به منظور خدمت رسانی به آندسته از هموطنانی که به برنامه های کاربردی موبایلی دسترسی ندارند، سامانه تحت وب عوارض خودروی این شرکت با امکاناتی نظیر آنچه در اپلیکیشن شرکت موجود است در دسترس مردم سراسر کشور قرار گرفت . در باره این سامانه این نکته لازم به توضیح است که با برنامه ریزی های صورت گرفته ، واحد تحقیق و توسعه شرکت به طور همزمان در حال پیگیری در رابطه با اضافه کردن امکانات کاربردی به این سامانه می باشد. امکانات موجود در سامانه خودرویی راپکو در این سامانه خودرویی می توانید به امکانات زیر دسترسی داشته باشید: ۱- استعلام فیش های پرداخت شده عوارض خودرو شهروندان […]

راه اندازی اتوماسیون بهساز

اتوماسیون مدیریت شهری بهساز در شهرداری مهدیشهر با پیگیری و تلاش کارشناسان گروه مهندسی مشاورین راپکو و به همت معاونت شهرسازی و واحد انفورماتیک شهرداری مهدیشهر اتوماسیون جامع بهساز تحت وب مدیریت شهری راه اندازی شد .     سامانه ارتباطی پیگیری روند امور ساختمانی همچنین  با توجه به سیاست های دولت در خصوص آسان سازی در خدمت رسانی به مودیان و شرایط حاکم بر کشور با توجه به شیوع  ویروس کرونا شهرداری مهدیشهر سامانه پیام کوتاه خدماتی در خصوص اطلاع رسانی از روند مراحل انجام امور ساختمانی برای مودیان را راه اندازی نموده است. این مراحل در چهار بخش :ثبت درخواست ،بازدید از مراحل ساخت ،پرداخت هزینه توسط مودی و  مرحله صدور گواهی یا پروانه ساختمانی است که با توجه به بحث کرونا ،در تمام این مراحل مودی از طریق پیامک از روندکار مطلع خواهد شد  . این یک پنل خدماتی است و کسانی هم که نسبت به انسداد پیامک تبلیغاتی خود اقدام نموده اند از مزیت این پیامک ها بهره مند خواهند شد و محدودیتی برای ارسال پیامک وجود ندارد. در مراسم افتتاح اتوماسیون بهساز  مدیریت شهری بهساز معاونت محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان نیز حضور داشتند و از روند مراحل مختلف انجام امور در این سامانه آگاهی یافتند.    

سامانه خدمات شهروندی

سامانه خدمات شهروندی چیست؟ استفاده از تکنولوژی های بروز و کارآمد در دولت و خدمات دولتی در دنیای امروز(مانند سامانه خدمات شهروندی)هیچ جای بحث یا سوال برانگیزی را برای مدیران خردمند سازمانهای دولتی و خصوص باقی نگذاشته است. استفاده از این تکنولوژی ها در امور فرآیندها و خدمات دولتی هرچه بیشتر و بهتر صورت گیرد پیشرفت بسوی دولت الکترونیک با سرعت بیشتری بوقوع خواهد پیوست. پاسخگویی و ارتباط الکترونیکی در تمام فرآیندهای حکومتی می تواند یک دولت را به یک دولت الکترونیکی تبدیل کند ، در این دولت کلیه خدمات دولتی با کمترین هزینه و مناسبترین و سریع ترین شیوه و بالاترین کیفیت عرضه می شود . دلایلی چون : رشد فناوری اطلاعات و فشارهای ناشی از رقابت در جهان، رشد استفاده از اینترنت بین مردم، از مهمترین دلایل نیاز به ایجاد یک دولت الکترونیک میباشد که مزایایی چون: کاهش هزینه های دولت، صرفه جویی در وقت و انرژی، کاهش فساد اداری و افزایش سطح آگاهی مردم، بهبود کارایی و ارائه خدمات بخش دولتی را در بر خواهد داشت و باعث میگردد استفاده از این تکنولوژی ها هر روز بیش از پیش فراگیر شود.   برای فعال سازی سامانه خدمات شهروندی هم اکنون با واحد فروش تماس حاصل نمایید.  شماره تماس  ۴ – ۹۵۰۱۸۸۷۱ (۰۳۱) شهرداری ها و شهروندان شهرداری بعنوان نهادی خدمتگذار و سازمانی که در حوزه توسعه و مدیریت شهری […]

نسخه جدید بهساز BR3

گروه مهندسی راپکو در راستای پیشرفت و حرکت رو به جلوی خود بر اساس احترام به نیاز های مشتریان خود از نسخه سوم و جدید اتوماسیون جامع مدیریت درآمدی بهساز رونمایی نمود.       این نسخه جدید بهساز قابلیت هایی فراتر از یک نرم افزار درآمدی دارا می باشدکه کلیه نیازهای شهرداریها کشور را در این زمینه پاسخگو می باشد.

دیدگاه ها
سوالات خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *