031-38131000

شهرداری ها-راهکارهای حوزه شهرداری

تاریخ بروز رسانی :

شهرداری و نقش آن و پیچیدگی های فرآیندی

شهرداری ها بعنوان یکی از سازمانهای مهم در تقسیم بندی سازمانهای کشور با شرح وظایف و خدمات متنوعی که بعنوان مهمترین متولی و سازمانی که مدیریت امور شهر را عهده دار میباشد.  در کشور ما در حال فعالیت و خدمت رسانی به پیکره زنده و پویای این نهاد اجتماعی یعنی شهرمیباشند. تنوع خدمات و فعالیتهایی که شهرداری بعهده دارد و مدیریت بر حوزه های مهم اجرایی، فرهنگی،اجتماعی،عمرانی،ساخت و سازهای شهری، حمل ونقل و ….  این سازمان مهم را با تعدد فرآیندها و پیچیدگی های فرآیندهای سازمانی تبدیل کرده است.

فناوری اطلاعات و نقش آن در مدیریت شهری

با توجه به توضیحات ابتدایی سوال اینجاست که ((چه جایگاهی میتوان برای نقش فناوری اطلاعات در مدیریت شهری در نظر داشت؟ آیا میتوان بعنوان یک ابزار کمکی به این موضوع در مدیریت شهری نظر داشت؟)) جواب این سوالات برای کسانی که اندک تخصص و دستمایه ای در حوزه شهرداری ها داشته باشند بسیار واضح است.

نمی توان به فناوری اطلاعات بعنوان یک ابزار کمکی نظر داشت بلکه باید بعنوان مهمترین ابزار مدیریتی در حوزه مدیریت شهری به این موضوع نظر داشت. حجم داده های زیاد در حوزه های گوناگون و پیچیدگی فرآیندها علاوه بر تعدد آنها راهی باقی نمی گذارد مگر استفاده از نوین ترین تکنولوژی ها و ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری در حوزه فعالیتی شهرداری ها.

برای حل مشکلات در حوزه شهری و مدیریت شهری در هر سطح از خرد تا کلان در حوزه های مختلف مدیریت مالی ، درآمد ، اداری ، شهرسازی نوسازی و … به جای نگاه به ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری مانند خرید یک بسته نرم افزاری خاص،  باید فراتر رفته و نگاه به solution ها و راهکارهای جامع و بلند نظرانه باشد. راهکارهایی که بتواند شهر و شهرداری را در راستای درست ، رفع مشکلات و کاهش هزینه ها یاری نموده و آسودگی سازمانی و شهروندی را به همراه داشته باشد.

 

شهرداری ها

شهرداری بعنوان یک سازمان باید بتواند در دو سطح

الف – کاربری : کارها را با سادگی ، دقت و کارآیی بیشتر بانجام رسانده و دخل و تصرف انسان را در امور کمتر و کمتر نموده و زمان انجام فرآیندها را کاهش داده و فرآیندها مختلف در حوزه های مختلف چون: شهرسازی ، درآمد ، مالی ، اداری ، صدور پروانه ها و گواهی های مختلف چون پایانکار و یا جوابیه استعلامات مختلف و کمیسیون ها را  بهینه سازی نموده و در کمترین زمان و با خطاهای کمتر این فرآیندها را بانجام رساند و در سطح دوم یعنی

ب – سطح مدیریتی : امکاناتی را در اختیار داشته باشد تا در سطوح مختلف مدیریت با در اختیار داشتن داده های مور دنیاز بتوانند تصمیمات صحیح تری را در حوزه مدیریت شهری اتخاذ نمایند.

ضمناً راهکارهای تهیه و خریداری شده باید بگونه ای باشند که در نهایت به بهترین تصمیمات در جهت زندگی بهتر و زیباتر شهروندان منتهی گردند. کاهش هزینه های شهری، کاهش هزینه ها و تخریبهای محیط زیستی، کاهش زمان انجام فرآیندها و …. همه از نتایج اجرای بهتر ین راهکارها و solution ها خواهد بود.

 

راهکارها Solution های گروه مهندسی مشاور راپکو در حوزه شهرداری ها

گروه مهندسی مشاور راپکو با سابقه طولانی در حوزه ارائه Solution های جامع در حوزه های مختلف مدیریت شهری و با اعتقاد به آنکه راهکارهای ارائه شده باید بتوانند مشکلاتی از شهرداری و شهروندان یک شهر را حل و فصل نماید در این حوزه بعنوان یک شرکت پویا ارائه خدمت مینماید.

ذکر این نکته در اینجا لازم است که مدیریت و مجموعه راپکو بر این باور است که نباید برای سهم از بازار بیشتر در حوزه شهرداری ها و مدیریت شهری به تعداد بیشتر سیستم ها و سامانه ها در این حوزه پیچیده و پر تعداد فرآیند دست انداخت بلکه باید تخصص در چند حوزه محدود را جایگزین تعداد نمود.

هنگامیکه همه کاره و هیچکاری شوید و از متخصص بودن خود فاصله بگیرید آنوقت است که به فروش نرم افزار و تکنولوژی روی آورده ایم و از فروش راهکار و Solution های کاربردی شهری فاصله گرفته ایم و با این اعتقاد بر روی ایجاد لینک بین سیستمها و سامانه ها بعنوان یک راهکار برای رسیدن به یکپارچگی اعتقاد داشته و روی آورده ایم تا بتوانیم با راهکارهای اینچنینی ضمن حفظ تخصص نیاز سازمان را در جهت یکپارچگی نیز حفظ نماییم.

خدمات گروه مهندسی مشاور راپکو در حوزه ارائه Solution های حوزه مدیریت شهری و شهرداری ها را میتوان به چند دسته کلی تقسیم کرد:

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط
آرشیو

برای اطلاع از قابلیتهای سیستم آرشیو و بایگانی لطفاً روی تصویر زیر کلیک کنید. سیستم آرشیو و بایگانی الکترونیک این شرکت یک سامانه مستقل بوده که جهت عملیاتهای تخصصی در حوزه بایگانی و آرشیو الکترونیک اسناد طراحی شده است.

کدینگ بودجه

تغییرات کدینگ بودجه سال ۱۳۹۹ چیست ؟ همانطور که آگاه هستید در سال جدید دستور عمل و ابلاغیه ای از سمت وزارت کشور در مورد تغییر در ساختار کدینگ بودجه و تغییرات دیگر در خصوص درآمد ها و حسابهای متمرکز سازمانهای تابعه شهرداری ها را منتشر گردید. در این تغییرات تعدادی از کد بودجه ها ادغام، ویرایش و یا حذف گردید. همچنین شاهد تغییر کدهای بودجه به ۳ دستی کلی در حوزه درآمدی هستیم. این تغییرات نیاز به هماهنگی و سازگاری تمامی نرم افزار ها و اتوماسیون های مالی و درآمدی را در پی خواهد داشت. – برای دریافت کد بودجه های شهرداری ها در سال ۱۳۹۹ از طریق لینک زیر اقدام نمایید :    * دانلود دفترچه کد بودجه شهرداری ها در سال ۱۳۹۹* کدینگ بودجه سال ۱۳۹۹ و راهکار های گروه مشاورین راپکو مشخصا چالشی بزرگی است که گروه مشاورین راپکو و تمام شهرداری ها با آن روبرو شده و می بایست به درستی و با کیفیت هرچه تمام، بتوانیم ساختار های موجود خود را با آن تطبیق دهیم. از این رو شرکت راپکو با در نظر گرفتن تمامی ابعاد، سعی نموده است این تغییرات با تلاش و عبور از مشکلات فراوان، سیستم ها و اتوماسیون های خود را سازگار نماید و قابلیت های جدیدی در اختیار مشتریان خود قرار دهد. راهکار های کدینگ بودجه سال ۱۳۹۹ : […]

آپدیت اتوماسیون بهساز

نحوه آپدیت اتوماسیون بهساز در سال ۱۴۰۰ به اطلاع تمامی شهرداری های محترم می رسانیم، در سال جدید نسبت آپدیت اتوماسیون بهساز مدیریت درآمد خود اقدام نمایند. فایل آپدیت به همراه راهنمای آن در اختیار شما مشتریان عزیز قرار گرفته است و شما به پس از اجرای آن قادر به انجام محاسبات در سال جدید خواهید بود. لینک های دانلود : برای دریافت فایل به روزرسانی نسخه های BR2 – BR3 ،  اینجا کلیک کنید. برای دریافت فایل  راهنما نسخه های   BR2 – BR3  اینجا کلیک کنید.       در صورت بروز هرگونه مشکل و ابهام در نحوه ی به  روزرسانی از طریق اتوماسیون تیکت اقدام نمایید.

اپلیکیشن عوارض خودرویی

اپلیکیشن عوارض خودرویی خودرویی راپکو در راستای حرکت به سوی شهر االکترونیک و همزمان با هدایت عموم مردم به سوی شهروند الکترونیک و خدمت رسانی هر چه بیشتر به همشریان عزیز در سراسر کشور برنامه اپلیکیشن عوارض خودرویی شرکت راپکو با تلاش متخصصین و کارشناس این شرکت آماده استفاده گردیده است. امکانات اپلیکیشن خودرویی راپکو در این اپلیکیشن خودرویی می توانید به امکانات زیر دسترسی داشته باشید: ۱- استعلام فیش های پرداخت شده عوارض خودرو شهروندان ۲- استعلام مفاصا حساب خودرویی شهروندان ۳- محاسبه آسان و سریع عوارض خودرو ۴- پرداخت فیشهای صادر شده عوارض خودرویی     سامانه تحت وب عوارض خودرو همگام با تولید اپلیکیشن عوارض خودرویی شرکت راپکو و به منظور خدمت رسانی به آندسته از هموطنانی که به برنامه های کاربردی موبایلی دسترسی ندارند، سامانه تحت وب عوارض خودروی این شرکت با امکاناتی نظیر آنچه در اپلیکیشن شرکت موجود است در دسترس مردم سراسر کشور قرار گرفت . در باره این سامانه این نکته لازم به توضیح است که با برنامه ریزی های صورت گرفته ، واحد تحقیق و توسعه شرکت به طور همزمان در حال پیگیری در رابطه با اضافه کردن امکانات کاربردی به این سامانه می باشد. امکانات موجود در سامانه خودرویی راپکو در این سامانه خودرویی می توانید به امکانات زیر دسترسی داشته باشید: ۱- استعلام فیش های پرداخت شده عوارض خودرو شهروندان […]

دیدگاه ها
سوالات خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.