031-38131000

درباره راپکو بیشتر بدانید

دوران ابتدایی تشکیل شرکت

از سال ۱۳۷۹ با حضور تعدادی از مهندسین صنایع ، با هدف توسعه و ارائه خدمات مهندسی صنایع به شرکتهای فعال در حوزه تولید فعالیت خود را آغاز نمود. فعالیتهای مهندسان اولیه در آن سالهای ابتدایی بیشتر معطوف به مشاوره در حوزه سیستم های مدیریت کیفیت و بهبود کیفیت بود. مشاوره در حوزه استقرار استانداردهای مدیریت کیفیت چون: ISO9001 ، ISO9002 ، ISO TS 16949 ، OHSAS 18000 ، ISO22000 و… اولین خدماتی بود که بیشترین حجم فعالیتی آن گروه را به خود اختصاص میداد. تیم اولیه شکل گرفته ، در سال ۱۳۸۲ تصمیم گرفت جهت ساماندهی  بیشتر فعالیتهای خود شرکتی تأسیس نماید. لذا در سال ۱۳۸۲ به صورت رسمی در قالب شرکت سهامی خاص با دیدگاه و تفکری فراملی شرکت با نام (روش پژوهان کیان ) ثبت گردید.

 

از آن زمان با هدف توسعه خدمات مشاوره ای و مهندسی شرکت فعالیت در حوزه های دیگر چون:

  • برنامه ریزی تولید
  • مدیریت نگهداری و تعمیرات
  • برنامه ریزی و کنترل پروژه
  • پیاده سازی سیستمهای کنترل و بهبود کیفیت
  • آموزش

 

ورود به حوزه IT و طراحی و تولید سیستم های نرم افزاری

را در دستور کار خود قرارداد. سپس از سال ۱۳۸۳ شرکت با پیگیری زیاد و جذب نیروهای متخصص مورد نیاز و تغییر در چارت سازمانی خود توانست یک حوزه دیگر مهندسی را نیز به خدمات خود اضافه نماید. این حوزه که امروز مهمترین حوزه فعالیتی شرکت میباشد عبارت است از:

 

طراحی ، تولید و توسعه راهکارها و Solution های جامع نرم افزاری

در این حوزه از سال ۱۳۸۳ فعالیتهای شرکت در حوزه تولید سیستمهای نرم افزاری چون سیستمهای نرم افزاری شهرداری ها ، سیستمهای مدیریت مالی و حسابداری مختلف چون سیستمهای فروشگاهی، سیستمهای حسابداری در حوزه صنایع تولیدی کوچک و متوسط ، سیستم های جامع CRM و مالی تخصصی صنف بیمه ، سیستم های حسابداری شرکتهای تعاونی و سهامی ، سیستم نرم افزاری CRM ، سیستم های آرشیو . بایگانی الکترونیک ، سیستمهای حسابداری و مدیریت سرویس مدارس و … را میتوان نام برد. تکنولوژی تولیدات ابتدایی شکل گرفته در آن سالهای  شرکت برمبنای سیستم های تحت ویندوز و بانک اطلاعاتی SQL Server 2000 و همه تحت شبکه استوار بود.

در این حوزه فعالیتهای شرکت ادامه داشت تا اینکه پس از تقریباً یک دهه فعالیت در حوزه های مختلف و غربالگری های صورت گرفته، فعالیتهای شرکت در حوزه تولیدات نرم افزاری و ارائه راهکارها و Solution های نرم افزاری ، شرکت فعالیتهای خود را فقط در چند حوزه  و بصورت تخصصی ادامه داد. پس از تقریباً یک دهه فعالیت شرکت توانست در ۳ حوزه راهکارهای خود را بصورت کاملاً تخصصی ادامه دهد و در این حوزه ها جز برترین ها محسوب گردد. این ۳ حوزه به ترتیب عبارتند از:

  • ارائه راهکارها و Solution های سیستمی و نرم افزارهای تخصصی شهرداری ها
  • ارائه راهکارها و Solution های نرم افزاری در حوزه سرویس مدارس و مدیریت ناوگان حمل و نقل
  • ارائه راهکارهای حوزه آرشیو و بایگانی الکترونیک

 

آغاز دهه ۹۰ شمسی و ورود به تکنولوژی های جدید و توسعه راهکارها

از سال ۱۳۹۲ شرکت با رویکرد توسعه و تغییر در تکنولوژی سیستم های خود تصمیمات جدی را در ۳ حوزه فوق اتخاذ نمود. دهه ۹۰ شمسی آغاز توسعه و استفاده از تکنولوژی های نوین در حوزه راهکارهایی بود که شرکت بصورت تخصصی در آنها کار میکرد و بعنوان یک شرکت شناخته شده در حوزه شهرداری های کشور و حوزه سیستم ها و راهکارهای سرویس مدارس فعالیت مینمود. رفتن به سمت تکنولوژی های تحت وب و موبایل در دستور کار شرکت قرار گرفت. البته شایان ذکر است که نه فقط تغییر تکنولوژی که توسعه سیستم ها و شاید در برخی از موارد تغییر راهکارها و Solution ها نیز جز این دستور کار بود.حال که شرکت در آن زمان جامع ترین و کاملترین سیستم یکپارچه درآمدی را در حوزه شهرداری های کشور داشت و جامع ترین سیستم نرم افزاری را در حوزه سرویس مدارس دارا بود تصمیم گرفت مأموریت سیستم ها و راهکارهای خود را تغییر دهد. در این راستا در حوزه شهرداری ها با دیدگاه رفتن به سمت یک (سیستم جامع مدیریت شهری) و در حوزه سرویس مدارس ارائه راهکارهایی در حوزه tracking و … و استفاده از راهکارهای ابری در این حوزه ها در دستور کار جدی مدیریت شرکت بوده است.

 

از سال ۱۳۹۴ اولین نسخه های تحت وب برخی از زیرسیستمهای شرکت به بازار عرضه گردید. در حوزه شهرداری ها سیستم یکپارچه عوارض خودرویی شهرداری های کشور بر بستر اینترنت و بصورت یک راهکار ابری به بازار عرضه شد و در سالهای بعد سایر سیستمهای جدید چون سامانه اطلاعات جرافیایی GIS و سیستمهای شهرسازی و ماده ۱۰۰ و … نیز مبتنی بر تکنولوژی وب به بازار عرضه شدند.

سال ۱۳۹۷ اولین نسخه از اپلیکیشن های مبتنی بر تکنولوژی های موبایل که بر بستر ابری نیز عرضه شده بودند در حوزه سرویس مدارس به بازار عرضه گردیدند.

بازدیدها: 252

مهندس سيامك كاويان

مديرعامل ، فارغ التحصيل رشته مهندسي صنايع

جناب آقاي ايرج كاويان

رئيس هيئت مديره

سركار خانم ميرزاخاني

نائب رئيس هيئت مديره و مدير واحد مالي و حسابداري