031-38131000

اتوماسیون بهساز +BR7

تاریخ بروز رسانی :

بهسـاز سیستم مدیریت شهری                                   

این سامانه که نسل جدید اتوماسیون بهساز +BR7 میباشد با هدف رفتن به سمت یک سیستم جامع مدیریت شهری طراحی و به بازار عرضه شده است. این سامانه یک سیستم نرم افزاری نبوده بلکه یک راهکار نرم افزاری میباشد.این سامانه با تکیه بر تکنولوژی های جدید و تحت وب طراحی شده است و این هدف را دنبال میکند که با تکیه بر توان تخصصی و دانش فنی تیم کارشناسی راپکو مشتریانی که قصد رفتن به سمت شهر و شهرداری الکترونیک دارند را یاری رسانده و مدیریت شهری را در راستای تصمیم گیری های سریع و اقدامات موثر یاری نماید. این سامانه قابلیت پیاده سازی بر بستر های ابری و اینترنتی را دارا میباشد.

 BR7+ با دارا بودن سامانه خدمات شهروندی خود این امکان را برای شهرداری بوجود می آورد تا در راستای شهر الکترونیک و شهروند الکترونیک خدمات را برونسپاری نموده و شهروندان بتوانند بسیاری از امور را بدون مراجعه به شهرداری نیز به انجام رساند.

نسخه +BR7  بهساز ، ۳ سطح را مد نظر قرار داده است:

  • در سطح کاربران سادگی و آسان نمودن امور را به همراه دارد و کلیه فرآیندها کاربری را که ممکن است با خطا مواجه باشد را بدون خطا و به سادگی امکانپذیر مینماید.
  • در سطح مدیریت تصمیم گیری برای مدیران را ساده و سریع مینماید و کنترل امور را نیز برای مدیران در سطوح مختلف امکانپذیر مینماید.
  • در سطح شهروندی نیز این هدف را دنبال میکند تا مراجعات مردمی به شهرداری را کاهش داد و این یعنی رضایت شهروندان بعنوان مشتریان سازمان، شفاف سازی و کاهش هزینه های شهروندی و شهری.

نسخه BR7+ از اتوماسیون بهساز با توجه به آنکه بصورت کامل بر بستر اینترنت قابلیت اجرا دارد این امکان را برای آندسته از شهرداری ها بوجود می آورد که خدمات خود را در رستای قوانین کلان بالادستی به دفاتر پیشخوان و یا هر سازوکار مجاز دیگری که در قانون اجازه داده شده است واگذار نمایند و نیز امکان دروکاری در هر زمان و مکان را در ۳ سطح یاد شده مخصوصاً برای مدیران بوجود می آورد.

 

اتوماسیون بهساز +BR7

 

منافع و مزایای کلی اتوماسیون بهساز +BR7

جامعیت در فرآیندهای تحت پوشش

بهساز یک Total System در حوزه انتخابی فرآیندهای خود در شهرداری ها محسوب میگردد. این سیستم با زیرسیستمهای چون: شهرسازی ، نوسازی ، ماده۱۰۰ ، ماده۷۷ ، پلیس ساختمان ، مهندسین ناظر ، اصناف ، درآمدهای شهرسازی و دفتر فنی ، درآمدهای عمومی ، عوارض خودرویی ، سیستم جامع پرداخت ،سامانه اطلاعات جغرافیایی و سامانه خدمات شهری و….. سعی بر آن دارد تا شهرداری ها را تا رسیدن به یک سیستم جامع مدیریت شهری و مکانیزه و الکترونیکی نمودن فرآیندها بصورت کامل همراهی و یاری رساند.جامعیت در فرآیندهای مختلف تحت پوشش در مدیریت شهری از خصوصیات بارز این سامانه میباشد.

طراحی قدرتمند و قابلیت costomize بالا برای مشتریان

قدرتمندی طراحی فنی این سامانه از دیگر خصوصیات بارز آن میباشد که لذت بهره برداری از آن را صد چندان نموده. از آنجا که  روشهای کاری شهرداری های از شهری به شهر دیگر میتواند متفاوت باشد، سامانه هایی که بتوانند خود را با نیازهای مختلف هر شهرداری با سادگی بیشتر منطبق نمایند و خود را با تغییرات استاندارد درخواستی کاربران و مدیران منطبق نمایند به خوبی جای خود را در سازمان باز مینمانید و بهساز بگونه ای طراحی شده است که تغییرات آن نیاز به تیم تولید را کمتر طلب نموده و با ساختار طراحی فنی بکار گرفته شده در آن تیم استقرار و پشتیبانی نرم افزار به آسانی بتوانند اکثر نیازها و تغییرات درخواستی شهرداری را پیاده سازی و به وی تحویل دهند.

طراحی قدرتمند و قابلیت سطح پوشش اتوماسیون بهساز +BR7

یک دیتابیس و پوشش از سطح یک شهرداری تا یک منطقه تا سطح پوشش مناطق مختلف وشهرداری مرکزی تا سطح استانی و کشوری همراه با سطح دسترسی داده ای و کاربری قدرتمند یکی از قابیلتهای فنی در طراحی بهساز میباشد که میتواند این سامانه را به یک سامانه بسیار قدرتمند تبدیل نماید. داده های کل شهرداری و مناطق آن و یا دیتای کل شهرداری های یک استان و حتی کشور میتواند در یک دیتابیس پیاده سازی شوند و خود سامانه همه چیز را جداسازی نموده و هر دیتا را به تفکیک به کاربران و مدیران در سطوح مختلف نمایش میدهد.

طراحی ماژولار و قابلیت اجرا به روشهای مختلف با نظر مشتری

ماژولها و زیرسیستمهای بکار رفته در اتوماسیون بهساز +BR7 چون ماژولهای سامانه اطلاعات جغرافیایی GIS و سامانه های پرداخت الکترونیک و اینترنتی، سامانه ارسال پیام کوتاه  و … همه و همه زیر سیستمها و ماژولها بگونه ای در طراحی سیستم بکار گرفته شده اند که انتخاب و استفاده از آنها به اختیار مشتری خواهند بود و اجباری را بر خلاف بسیاری از سیستمهای رایج در خرید، پیاده سازی و استقرار چیزی را به مشتری تحمیل نمی نماید. همه ماژولها و زیرسیستمها در سامانه شناور میباشند و مشتری میتواند متناسب با نیازها و خواسته های خود در هر شهر از آنها استفاده نماید و سیستم بگونه ای طراحی نشده است که در استفاده از ماژول و زیرسیستمی شما را در اجبار قرار دهد.

 

اتوماسیون بهساز +BR7

 

 بهره برداری تکنولوژیک

در نرم افزارهای کاربردی سازمانی آنچه بیش از همه اهمیت دارد پوشش فرآیندی و کارآیی سامانه و یا نرم افزار مربوطه میباشد اما نقش استفاده از تکنولوژی های روز نیز در مراحل خودنمایی کرده و نمیتوان از آن غافل شد و یا آنرا نادیده گرفت. در همین راستا در طراحی نسخه های جدید اتوماسیون بهساز سعی شده است تا ضمن بهره برداری از جدیدترین تکنولوژی های نرم افزاری دیدگاه توسعه آتی بهساز را به سمت هدایت نمود که با بروز شدن تکنولوژی های مختلف در حوزه ها و قسمتهای مختلف سیستم از آنها فراخور نیاز بهره برداری نمود. استفاده از تکنولوژی های تحت وب و تکنولوژی های تحت موبایل در این سامانه از مزایای بهره برداری از آن خواهد بود.

جامعیت در نگاه به پوشش نیازهای سطوح مختلف

سامانه بهساز با توجه به هدف و مأموریت خود که همانا (مدیریت جامع و یکپارچه شهری) میباشد به کاربران خود در ۳ سطح خدمت ارائه مینماید. کاربران سیستمی و پاسخگوی شهروندان یکدسته از کاربران بوده و دسته دوم مدیران در سطوح مختلف کنترلی و مدیریتی میباشند و دسته سوم کاربران شهروندان محسوب میگردند که از طریق سامانه خدمات شهروندی و یا کیوسکهای سطح شهر میتوانند با سیستم و شهرداری در ارتباط باشند.

امکانات و ابزارهای بکار گرفته شده در اتوماسیون بهساز +BR7

بازدیدها: 52

مطالب مرتبط
zero clinet

زیرو کلاینت یا کامپیوتر شخصی(PC)؟ زیروکلاینت یا کامپیوتر شخصی؟ سوال بسیاری از شرکت‌ها و موسسات علاقه مند به رشد. بسیاری از شرکت‌ها به منظور کاهش هزینه‌های اجرایی و مدیریتی خود در بخش IT با حفظ امنیت شبکه، به استفاده از فنّاوری‌های مجازی سازی در سرورها و دیتا سنترهای خود معطوف شده اند. با مشاهده فواید مجازی سازی در این حوزه‌ها، اکنون سازمان ها به دنبال راهی هستند تا همین فنّاوری را در کامپیوترهای دسکتاپ خود نیز به کار بگیرند. (Desktop Virtualization) منظور از مجازی سازی دسکتاپ یا به اختصار  VDI، اجرای سیستم‌عامل و نرم‌افزارها در ماشین‌های مجازی (Virtual Machine) است که بر روی دیتا سنتر در سرور نصب می شوند. ساختار زیروکلاینت چیست؟ زیروکلاینت برخلاف Thin Client و PC ، دارای Storage ،CPU ، OS پیش‌فرض و غیرقابل تغییر است. زیروکلاینت به‌تنهایی هیچ‌گونه استفاده‌ای ندارند و بدون سیستم‌ عاملی قابل کاربرد نیست و نمی‌توان هیچ برنامه‌ای هم‌روی آن نصب کرد. درواقع یک بورد با پردازش صفر است. سیستم‌ عامل و همه برنامه‌ها و اطلاعات روی Server (سرور) قرار دارد و تمامی پردازش اطلاعات هم‌روی سرور انجام می‌شود. زیروکلاینت درواقع اطلاعات را از سرور گرفته و روی مانیتور به نمایش می گذارد زیروکلاینت‌ها از چه پروتکل هایی استفاده می کنند؟ بسته به مدل زیروکلاینت ها، پروتکل‌های اتصال به شرح ذیل می باشند : PCOIP Citrix ICA-HDX Microsoft RDP Microsoft Remote FX […]

شهر هوشمند ایران

جهت دانلود دعوت نامه چهارمین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی شهر هوشمند ایران برروی لینک زیر کلیک نمایید.   دانلود دعوتنامه بازدیدها: ۱۰۴۹

اخذ وام راپکو

از این پس شهرداری هایی که جهت خرید سیستم های نرم افزاری خود در حوزه سیستم های جامع و یکپارچه مدیریت شهری ، یا سامانه های جامعی چون: (( سامانه شهرسازی، نوسازی،درآمد و ….)) با مشکلات مالی مواجه هستند می توانند با اخذ وامهایی که از طریق خود شرکت راپکو پیگیری و مهیا می گردد اقدامات لازم در خصوص خریدهای خود را بانجام رسانند.           لذا آندسته از شهرداری هایی که قصد خرید اتوماسیون های جامع مدیریت شهری بهساز را که شامل قسمتهای مختلف سامانه های : شهرسازی، ماده۱۰۰، سامانه اطلاعات جغرافیایی GIS، ماده۷۷، سامانه مدیریت بر اداره درآمد شهرداری از این شرکت دارند ولی به دلیل برخی از مشکلات مالی امکان خرید برای آنها مقدور نیست می توانند با بهره برداری از وام های صندوق نوآوری شکوفایی که به محصولات دانش بنیان این شرکت تعلق می گیرند جهت خریدهای خود بهره برداری نمایند. بازدیدها: ۱۵

knowledge base2

شرکتهای دانش بنیان شرکتهای دانش بنیان ، شرکتها یا موسسات خصوصی یا تعاونی هستند ، که به منظور هم افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم افزارهای مربوط تشکیل می شوند و بر اساس معیارهای مورد نظر آیین نامه، به تایید کارگروه می رسند.     حال بسیار خرسندیم که پس از تلاشهای مداوم همکاران، در گروه مهندسی مشاور راپکو(روش پژوهان کیان)، موفق به اخذ مجوز شرکت دانش بنیان در مهرماه سال ۱۴۰۰ شده ایم. لذا موفقیت در اخذ این مجوز با ارزش را به کلیه همکاران محترم و پرتلاش راپکو و کلیه مشتریان محترم تبریک گفته و خرسندیم که توانستیم موفقیت دیگری را در عرصه علم و فناوری به ارمغان آوریم.     این راه ادامه دارد…… بازدیدها: ۵

دیدگاه ها
سوالات خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *